Modelowa organizacja Praktyki w 2025 r. - jak wprowadzić przyszłość do teraźniejszości już dzisiaj
Oboda Consulting & Training Group
Wykładowca(y):
Mariusz Oboda
Marta Krukowska
Wykładowca(y):
Miejsce: Pawilon 7, 7.1.F
Data: 15.09.2017, Piątek
Godziny: 09:30 - 15:00
Rodzaj zajęć: Wykład
Język: polski
Max liczba uczestników:
Punkty edukacyjne: 6.0
Koszt: 420 zł
WYKŁAD 1. (10:00–10:45)
LEAD – Model Organizacji Praktyki Oparty na Przywództwie
najefektywniejszy, gwarantujący rozwój i wzrost wskaźników ekonomicznych model organizacji praktyki stomatologiczne
Opracowany przez OBODA Group na podstawie wielu lat badań i współpracy z 300 przychodniami w Polsce Model Organizacji Praktyki Oparty na Przywództwie pozwala z tej samej bazy pacjentów uzyskać nawet kilkukrotnie więcej leczeń, zwiększyć kolejkę pacjentów, podnieść poziom satysfakcji pacjentów z wizyt oraz zwiększyć przewagę konkurencyjną. (Z naszych badań wynika, że ponad 90% przychodni w Polsce jest zorganizowana w sposób, który uniemożliwia wykorzystanie pełnego potencjału leczenia pacjentów).
Podczas wykładu
- Dokładnie omówię różnice pomiędzy modelem organizacji 90% praktyk w Polsce, które nie wykorzystują pełnego potencjału swoich pacjentów, a Modelem Organizacji LEAD.
- Udowodnię, że zmiany organizacyjne i systemowe są fundamentem każdej chcącej się rozwijać praktyki.
- Pokażę, jak bez marketingu i reklamy zwiększyć liczbę pacjentów, wykonywanych leczeń oraz jak podnieść wynik finansowy.
- Krok po kroku, przedstawię najefektywniejszy Model Organizacji Praktyki, który będzie standardem w każdej dobrze prosperującej praktyce.
- Pokażę, jak już dziś wprowadzić przyszłość do teraźniejszości.
Nie ma znaczenia, czy w swoim gabinecie masz 2, 3 czy 10 foteli. Jeżeli jesteś właścicielem bądź zarządzasz praktyką, ten wykład skierowany jest do Ciebie.
Mariusz Oboda - trener, coach akredytowany przez największą i najbardziej prestiżową organizację coachingową ICF na poziomie PCC (professional), doradca najlepszych praktyk, założyciel Oboda Consulting & Training Group.
WYKŁAD 2. (10:45–11:30; 11:45–13:30)
Projekt MEMS
kanon profesjonalizmu prowadzenia rozmowy z pacjentem nt. kompleksowego leczenia i zmiany estetyki uśmiechu
Podczas pierwszego wykładu poznasz system organizacyjny, który pozwala najlepiej wykorzystać zasoby poszczególnych osób w Twoim zespole. W czasie tego wykładu dowiesz się, jak zwiększać oraz rozwijać zasoby poszczególnych osób w kontekście efektywności i profesjonalizmu prowadzenia rozmowy z pacjentem. Podstawą do opracowania przedstawionych schematów rozmów była analiza unikalnego materiału – setek godzin rzeczywistych rozmów lekarzy z pacjentami. W jej wyniku zespół OBODA Group określił 3 kluczowe dla rozwoju lekarza i praktyki obszary:
- Najczęściej popełniane przez lekarzy błędy podczas prowadzenia rozmów z pacjentami, które sabotowały ich motywację i zaangażowanie do podjęcia kompleksowego leczenia.
- Wzorcowy scenariusz prowadzenia rozmowy z pacjentem na temat kompleksowego leczenia protetycznego i zmiany estetyki uśmiechu mający zastosowanie z każdym pacjentem.
- Metodologia rozwijania wewnętrznych zasobów lekarza. W efekcie z rzemieślniczego odtwarzania scenariusza rozmowy lekarz przechodzi na poziom szczerej, głębokiej, pobudzającej do refleksji rozmowy z pacjentem. W jej wyniku pacjent ma motywację do leczenia i angażuje się w działania na rzecz przywrócenia zdrowia jamy ustnej
Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci prowadzić rozmowę z pacjentem, tak, by uzyskać akceptację kompleksowego leczenia u 70-80% pacjentów. Podczas tego wykładu szczegółowo omówię każde 15 sekund, które tworzy kilkunastominutową, szczerą i zniuansowaną rozmowę. Pokażę sens każdego zdania, znaczenie każdego zadanego pytania. Ukażę wpływ profesjonalnych wypowiedzi lekarza na pojawienie się oczekiwanych reakcji. Pokażę, w jaki sposób wypowiedzi pacjenta powinny kształtować wypowiedź lekarza. Powiem, jak budować szczerą, głęboką i refleksyjną rozmowę, nie przekraczając granicy prywatności. Rozwieję mity na temat tego, jak i kiedy rozmawiać o pieniądzach, jak reagować na przedwczesne pytania o cenę, ile opcji planu leczenia przedstawiać i na jakim etapie.
Mariusz Oboda - trener, coach akredytowany przez największą i najbardziej prestiżową organizację coachingową ICF na poziomie PCC (professional), doradca najlepszych praktyk, założyciel Oboda Consulting & Training Group.
WYKŁAD 3. (14:00 – 15:00)
Efektywność zespołowa
jak zbudować zaangażowanie i motywację w zespole tak, by osiągać ambitne zawodowe cele
Co sprawia, że dwie z pozoru identyczne firmy posiadające te same zasoby, te same cele i procedury osiągają tak różne rezultaty? Oczywiście, sprawiają to ludzie, którzy w tych firmach działają – ich zdolności do działania, możliwości i motywacja.
Podczas wykładu dowiesz się, jak z jednostek o różnych osobowościach stworzyć zaangażowany do realizacji ambitnych celów, współpracujący zespół. Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci dopasowywać ludzi do stanowisk i zadań tak, aby uruchomić ich zasoby.
Co zatem wpływa na wzrost motywacji w zespole? Odpowiedź na to pytanie poznasz podczas wykładu. Zrozumiesz, kim jest jednostka i kim jest jednostka funkcjonująca w zespole. Będzie to również czas budowania samoświadomości w zakresie rozumienia siebie i innych, adaptacji swoich zachowań i postaw, zrozumienia różnic indywidualnych oraz płynącej z nich siły. Poprzez poszerzenie horyzontów możliwe będzie zidentyfikowanie podłoża barier, które pojawiają się w zespołach czy w interakcji z drugą osobą.
Znajdziesz odpowiedzi między innymi na następujące pytania:
- Czy naprawdę jesteśmy zespołem i co to dla nas oznacza?
- Czy 100% efektywności jednostki równa się 100% efektywności zespołu, którego ta jednostka jest częścią?
- Jak zacząć podnoszenie efektywności zespołu?
- Jak zidentyfikować dysfunkcje zespołowe i świadomie je przezwyciężać?
- Jak spojrzeć na siebie i zespół przez pryzmat funkcji psychologicznych zdefiniowanych przez Junga?
Marta Krukowska - psycholog, trener, coach, członek zespołu OBODA Group, manager z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach medycznych i farmaceutycznych, współzałożycielka Fundacji Psychologia w Medycynie.