Wykładowcy
Dr n. med. Krzysztof Gronkiewicz
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt w Katedrze Protetyki Stomatologicznej i Pracowni Implantologii i Chirurgii Stomatologicznej Instytutu Stomatologii UJ, specjalista w dziedzinie protetyki stomatologicznej i chirurgii stomatologicznej.
Ukończył 1996 roku Wydział Lekarski/Oddział stomatologii. Staż podyplomowy odbywał w Krakowie w centrum Medycyny Profilaktycznej, po ukończeniu którego w 1997 r. rozpoczął pracę w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Collegium Medicum UJ. W roku 2000 uzyskał I stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej, a w 2005 ukończył 4 letni podyplomowy program specjalizacyjny w dziedzinie Protetyka Stomatologiczna zakończony Państwowym Egzaminem i uzyskał tytuł: specjalista protetyki stomatologicznej. W roku 2009 uzyskał umiejętność w dziedzinie Implantologii Stomatologicznej nadawaną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implnatologii Stomatologicznej. Ukończył następnie nowojorski program Implant Continuum Education w New York University College of Dentistry oraz perio-implantologiczny autorski Kurs Prof. Markusa Hurzeler’a. Poszerzając swoje zainteresowania ukończył w 2016 roku 5 letni program specjalizacyjny w dziedzinie Chirurgia Stomatologiczna zakończony Państwowym Egzaminem i uzyskał tytuł: specjalista chirurgii stomatologicznej. W roku 2008 obronił rozprawę doktorską nt. „ Zmiany temperatury w okołowszczepowej tkance kostnej podczas obróbki dostosowawczej nad kostnych części wszczepów dentystycznych”.
Od 15 lat prowadzi kursy z zakresu protetyki stomatologicznej i implantoprotetyki zarówno w Polsce jak i za granicą. Od 2003 roku związany z Fundacją Protetyka w ramach której prowadził kursy zaliczane do programu specjalizacji z protetyki stomatologicznej z zakresu: wkładów i nakładów koronowych, wkładów koronowo-korzeniowych, licówek ceramicznych, koron i mostów protetycznych, zaopatrzenia natychmiastowego i tymczasowego, teoretycznych podstaw klinicznej protetyki stomatologicznej i technologii materiałów stosowanych w protetyce stomatologicznej, zastosowania protez szkieletowych oraz overdenture - kotwiczonych na zatrzaskach koronowych, korzeniowych i zasuwachkoronowych oraz z zakresu implantoprotetyki.
Jego główne zainteresowania to pełna rehabilitacja układu stomatognatycznego z zastosowaniem wielu zaawansowanych technik minimalnie inwazyjnych oraz z klasycznej protetyki i implantoprotetyki. W 2016 roku był członkiem zespołu, który przeprowadził pierwszą na świecie rekonstrukcję uzębienia z zastosowaniem implantów u pacjentka po przeszczepie twarzy.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia (PTDNŻ), Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS), Europejskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (BDIZ –EDI), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej (PTChJU).