140 wystawców weźmie udział w rozpoczynających się w czwartek w Łodzi targach stomatologicznych CEDE 2022. 30. edycji najdłużej odbywającego się spotkania branży dentystycznej w kraju towarzyszy atrakcyjny program szkoleniowy, dedykowany stomatologom, technikom, higienistkom i asystentkom.
Organizatorem CEDE (22-24 września) jest firma Exactus, a gospodarzem - po raz pierwszy w historii - EXPO w Łodzi (Al. Politechniki 4). Nowoczesny obiekt sąsiaduje z kampusem, który doskonale pamiętają bywalcy CEDE w latach 1991-2007.
- Odwiedzającym przypominamy, że wstęp na wystawę jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji online. Można to zrobić w domu lub na miejscu, korzystając z dostępnych przy wejściu komputerów. Na miejscu można zapisać się również na konferencje oraz warsztaty, o ile oczywiście będą jeszcze dostępne miejsca. W okolicy EXPO nie brakuje miejsc do zaparkowania samochodu, obiekt wyposażony jest w kompleksowe zaplecze gastronomiczne. Wystawcy oczekują na stoiskach w godz. 10-18 w czwartek i piątek oraz 10-16 w sobotę - wyjaśniają Organizatorzy.
Wystawa CEDE odbędzie się w jednym, przestronnym pawilonie. Sale wykładowe i warsztatowe zlokalizowane są na 1 piętrze, na które dostaniemy się schodami lub windą. Przed przyjazdem do Łodzi warto zapoznać się z listą zgłoszonych przez wystawców nowości oraz pobrać aplikację mobilną CEDE, ułatwiającą zwiedzanie oraz udział w szkoleniach. Organizatorzy pamiętali również o tych, którzy przyzwyczajeni są do uczestnictwa w CEDE z drukowanym programem i listą wystawców w dłoni. Targowy pocket program będzie rozdawany przy wejściu. Na oficjalnej stronie www wydarzenia znajduje się także lista rekomendowanych hoteli, również tych, które oferują zniżki dla uczestników CEDE.
Jedną z nowości CEDE jest Strefa Digital, realizowana wraz z Partnerami w ramach Forum Cyfrowego BE DIGITAL. Na projekt składają się: płatne wykłady i warsztaty organizowane w salach, bezpłatne prezentacje na Scenie Digital oraz sąsiadująca z nią Strefa Testów. Będzie to miejsce, w którym lekarze dentyści oraz technicy dentystyczni będą mogli w praktyczny sposób zapoznać się z markowymi skanerami wewnątrzyustnymi i laboratoryjnymi, programami do obróbki danych oraz urządzeniami do frezowania i druku 3D.
Interesująco zapowiada się także druga z konferencji – Forum CEDE Dental Challenge z udziałem wybitnych ekspertów z Uniwersytetu w Maryland, zaproszonych przez kierownika naukowego projektu dr n. med. Bartosza Suliborskiego. - Sesja jest efektem współpracy i osobistych kontaktów z Uniwersytetem Maryland, wybór tematów - pochodną obserwacji pracy polskich praktyków i pytań, które otrzymuję. Sądzę, że wykłady naszych gości trafią do praktyków o różnej skali doświadczenia - podkreśla autor. W programie tzw. sesji amerykańskiej znalazły się takie tematy jak: powikłania w endodoncji, praca pod mikroskopem, peri-implantitis, stomatologia estetyczna, regeneracja przyzębia oraz cyfrowa implantologia.
W tym roku, podobnie jak w poprzednich poznamy laureatów plebiscytu Gwiazdy CEDE w kilku kategoriach tematycznych. Zwycięzcy otrzymają statuetki podczas bankietu, który odbędzie się Pałacu Poznańskiego w czwartek wieczorem.
Na CEDE do Łodzi warto przyjechać całą rodziną, by po wizycie na wystawie przekonać się jak zmieniło się miasto spędzając czas korzystając z jednej z wielu atrakcji. Na uczestników targów czekają: cieszące się ogromną popularnością Orientarium, Festiwal Światła Light Move Festiwal, Ulica Żywiołów w EC1 oraz Festiwal Komiksu i Gier.
Rejestracja na wystawę, konferencję oraz bankiet dostępna jest na »tutaj«